akp2021

Dobór aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.

Bez czujników, przetworników, analizatorów, rejestratorów procesowych oraz mierników ciśnienia czy przepływu cieczy trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł. Do tego zestawu coraz częściej dołącza szeroko pojęta automatyka. Czy oznacza to, że aby prowadzić swoją firmę z powodzeniem, musisz znać się na tak złożonych zagadnieniach?

Nie. Wystarczy zatrudnić specjalistów, którzy przejmą na siebie dobór aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Jaka jest Twoja rola w tym procesie? Jako inwestor musisz przede wszystkim wyraźnie przekazać swoje potrzeby.

Cele biznesowe a wybór automatyki. Dobrze pojęta ekonomia.

Zanim projektant automatyki będzie w stanie przedstawić Ci kosztorys, musi dobrze poznać Twój biznes. Chodzi tu nie tylko o to, jak działasz obecnie. Liczy się również to, jakie cele planujesz zrealizować w przyszłości. Automatyka ma przyspieszać pracę i ułatwiać zdobycie przewagi konkurencyjnej. Nie może stać się wąskim gardłem, które już niedługo ograniczy Twój rozwój i zmusi Cię do kolejnych inwestycji.

Proces technologiczny przy doborze aparatury kontrolno-pomiarowej.

Drugim zagadnieniem, często obwarowanym umową o poufności, jest proces produkcji w przemyśle. Aby projektanci mogli precyzyjnie dobrać urządzenia do Twoich możliwości, muszą poznać go bardzo dokładnie. W praktyce oznacza to, że wybierasz ze swojego zespołu inżynierów odpowiedzialnych za przekazanie niezbędnych informacji. Dzięki współpracy specjalistów od doboru AKP z wewnętrznymi fachowcami można wybrać przyrządy, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie.

Gdzie szukać projektantów i dostawców aparatury pomiarowej i kontrolnej?

Branży przemysłowej (i nie tylko) oferujemy kompletną usługę. Rozpoczynamy od inwentaryzacji obiektu, wykonujemy projekt, montujemy wszelkie urządzenia do kontroli i pomiaru zaplanowanych parametrów wraz z okablowaniem. Przeprowadzamy kalibrację i zapewniamy serwisowanie instalacji w razie potrzeby. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w tym zakresie. Zapraszamy.