Współpracujemy z firmą Acoustic Systems Incorporated (ASI)

Acoustic Systems Incorporated jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją wbudowanych systemów akustycznych detekcji gazu i cieczy (WaveAlert ALDS). ASI jest jedyną firmą na świecie z ponad 30-letnim doświadczeniem, która dostarcza sprawdzoną technologię i oprogramowanie wykrywania nieszczelności dostosowaną do potrzeb klienta. System ten w sposób szybki, ciągły i niezawodny wykrywa wyciek oraz precyzyjnie wskazuje lokalizację. Dzięki zastosowaniu różnorodnych algorytmów WaveAlert ALDS system redukuje powstawanie fałszywych alarmów.

W ubiegłym miesiącu podpisaliśmy umowę partnerską z firmą ASI, dzięki której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem akustycznego systemu detekcji.
Dzięki współpracy udało się nam rozszerzyć portfolio dostarczanych usług.

Otrzymaliśmy wyróżnienie w prestiżowym konkursie Gazele Biznesu

Z wielkim entuzjazmem pragniemy podzielić się fantastyczną nowiną – nasza firma została nagrodzona wyróżnieniem: Gazele Biznesu 2023! To zaszczytne wyróżnienie stanowi nie tylko dowód naszej dynamiki i stabilności na rynku, lecz także potwierdzenie ciężkiej pracy całego zespołu oraz zaufania naszych klientów i partnerów.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to wyróżnienie oraz za wsparcie, jakie otrzymujemy od naszego otoczenia biznesowego. To dla nas nie tylko punkt honoru, ale również bodziec do dalszego rozwoju i podnoszenia poprzeczki.

Dzięki stale podejmowanym wyzwaniom i innowacjom, konsekwentnie kierujemy się ścieżką sukcesu. Nasz sukces to także zasługa współpracy całego zespołu oraz zaangażowania naszych klientów i partnerów biznesowych.

Serdecznie dziękujemy również całej redakcji Puls Biznesu za to wyróżnienie. Ta nagroda to dla nas niezwykła motywacja do dalszego doskonalenia naszych usług i produktów.

Z niecierpliwością czekamy na uroczystą galę wręczenia nagród, gdzie razem z innymi laureatami będziemy celebrować wspólne sukcesy oraz dzielić się doświadczeniami. Nasza firma z dumą przyjmuje to wyróżnienie i zobowiązuje się do dalszej doskonałości oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że staliśmy się Gazelami Biznesu 2023!

Więcej na temat rankingu można przeczytać tutaj https://www.pb.pl/gazele/gazela/31753

Szkolenie naszych inżynierów

Zespół robotyków w ubiegłym tygodniu wziął udział w szkoleniu dotyczącym wymagań i bezpieczeństwa stanowisk wyposażonych w roboty przemysłowe i roboty współpracujące. To właśnie bezpieczeństwo maszyn, które tworzymy to jeden z najwyższych priorytetów w naszej pracy, dlatego regularnie uczestniczymy w licznych szkoleniach, staramy się regularnie aktualizować wiedzę i rozwijać nasze umiejętności w tym zakresie.

Spotkanie poprowadzone zostało przez przedstawiciela firmy ELOKON Poland.  

Dziękujemy Panu Michałowi Stankiewiczowi i Pawłowi Kois za poświęcony czas i przekazaną potężną dawkę wiedzy!

Za nami Solar Energy Expo 2024


Nie mogliśmy przegapić okazji, aby być na bieżąco z rozwojem sektora energii jednocześnie spotkać tylu ekspertowi i liderów branży w jednym miejscu.
Podczas targów równolegle odbywała się konferencja Pime Energy Storage Summit 2024, na której również nie mogło nas zabraknąć. Wystąpiliśmy z warsztatem na temat: Rola Magazynów Energii a wyzwania teleinformatyczne

Dyskusje głównie dotyczyły wyzwań i możliwych rozwiązań teleinformatycznych dla magazynów energii. Uwzględniając różne scenariusze. Sesję grupy Transition Technologies poprowadzili nasi eksperci Mirosław Dyrda (Transition Technologies Systems) i Paweł Przygodzki (Transition Technologies Control Solutions). Na stoisku podczas targów nie zabrakło również naszego inżyniera Sebastiana Drzewieckiego, który dzielnie udzielał odpowiedzi na różne pytania.

D Z I Ę K U J E M Y za możliwość udziału w warsztacie z tak interesującym i przyszłościowym tematem oraz wielkie ukłony dla Solar Energy Expo za znakomitą organizację wydarzenia.
Do zobaczenia za rok!

backup

Kilka słów o backupie…

Kopia zapasowa to jeden z podstawowych i najlepszych sposobów zabezpieczenia danych przed ich zniszczeniem. 31 marca obchodzony jest Światowy Dzień Backupu. Warto tego dnia zastanowić się przez chwilę w jaki sposób chronimy dane w swojej firmie.

Czytaj dalej
akp2021

Dobór aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.

Bez czujników, przetworników, analizatorów, rejestratorów procesowych oraz mierników ciśnienia czy przepływu cieczy trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł. Do tego zestawu coraz częściej dołącza szeroko pojęta automatyka. Czy oznacza to, że aby prowadzić swoją firmę z powodzeniem, musisz znać się na tak złożonych zagadnieniach?

Czytaj dalej
hmi

HMI. Panel operatorski HMI.

HMI to interfejs, który umożliwia „porozumiewanie się” człowieka z maszyną i na odwrót. Skrót pochodzi od angielskich słów Human-Machine Interface. To właśnie HMI zbiera dane o przebiegu procesu i pracy maszyn oraz dostarcza je człowiekowi. Jednocześnie człowiek może wydawać maszynom polecenia za pomocą panelu operatorskiego HMI.

Czytaj dalej
scada

Grafiki procesowe systemu wizualizacji SCADA

Nazwa SCADA pochodzi od angielskiego Supervisory Control And Data Acquisition. W luźnym tłumaczeniu oznacza to pobieranie, kontrolowanie i nadzór nad danymi. SCADA jest systemem wizualizacji, co nie oznacza, że służy wyłącznie do zamiany danych na łatwe do zrozumienia obrazy. W systemie SCADA można sterować procesem produkcyjnym poprzez zadawanie na panelu parametrów. Co więcej, system można projektować tak, by automatycznie reagował na alarmy.

Czytaj dalej
aparatura akp

Dobór aparatury AKP

Masz halę produkcyjną? Działasz w budowlance? Prowadzisz laboratorium badawcze lub przedsiębiorstwo transportowe? A może chcesz po prostu wybrać odpowiednie urządzenia do swojego domu?

Czytaj dalej
dcs

DCS (Distributed Control System)

DCS to skrót od sformułowania Distributed Control System. W tłumaczeniu na język polski jest to nic innego, jak rozproszony system sterowania. Został on stworzony w 1975 r. przez japoński koncern Yokugawa. Nie można tu jednak pomijać osiągnięć ich konkurencji. Jak to często bywa na rynku technologicznym, kilka miesięcy później podobny system wprowadziła firma Honeywell ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj dalej