budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn

Czym jest budowa maszyn? To dziedzina inżynierii mechanicznej skupiona wokół technik wytwarzania i projektowania. Czy tylko maszyn? Nie. Dotyczy to także ich części.

Osoby, które chcą w przyszłości zajmować się tym zagadnieniem, muszą po zdaniu egzaminu maturalnego ukończyć studia stacjonarne lub zaoczne na politechnice. W efekcie zdobywają tytuł co najmniej inżynierski.

Jakie umiejętności zdobywa się na kierunku mechanika i budowa maszyn?

Kolejne semestry studiów pozwalają pogłębić wiedzę ogólną z fizyki, matematyki, chemii i informatyki. Prócz tego zaznajamiają przyszłych absolwentów z takimi zagadnieniami, jak grafika inżynierska, konstrukcja maszyn i wytrzymałość ich elementów, mechanika (w tym mechanika płynów) oraz termodynamika.

Aspirujący inżynier poznaje również tajniki innych dziedzin technologicznych. Można wśród nich wymienić automatykę i sterowanie, elektronikę i elektrotechnikę. Zaznajamia się też z materiałami używanymi przy budowie i eksploatacji maszyn, a oprócz tego uczy się zarządzania jakością i bezpieczeństwem.

Wymagająca rekrutacja kandydatów, specjalność na wagę złota.

Wiedza i umiejętności konstrukcyjne w zakresie budowy maszyn i ich działania mogą się przydać w różnych przedsiębiorstwach.

Biura projektowe. Firmy związane z konstrukcją maszyn i automatyzacją przemysłu. Przedsiębiorstwa komputerowe, które mają dział związany z automatyką i robotyką. Zakłady górnicze, przeróbcze i naukowe. W takich miejscach specjalistów od mechaniki i budowy maszyn wita się z otwartymi ramionami.

W naszej firmie pracują absolwenci najlepszych wydziałów i kierunków studiów.

Nawet najbardziej naszpikowany detalami program na uczelni nie może się równać z praktycznym doświadczeniem. Dlatego poważne firmy konstrukcyjne zapewniają świeżym absolwentom studiów na wydziale mechanicznym przemyślaną ścieżkę rozwoju. W początkowych etapach kandydat może wykorzystać wiedzę z zakresu procesów wytwarzania maszyn. Większą odpowiedzialność przejmuje wraz ze wzrostem swojego doświadczenia.